fbpx
qkuk

7 të vdekur dhe 69 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Kosovës të enjten i janë​ shtuar 69 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 532 mostrave.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve janë regjistruar shtatë viktima, duke e çuar numrin total të të vdekurve me koronavirus në Kosovë në 581.

Sipas të dhënave të këtij Instituti të enjten janë regjistruar edhe 107 raste që kanë mposhtur virusin, derisa raste aktive aktualisht janë 2,832.

Prej 13 marsit, kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë, autoritetet shëndetësore kanë raportuar për 14,446 të prekur nga sëmundja Covid-19, që shkakton koronavirusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!