3 të vdekur e 47 të infektuar të ri me COVID në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka njoftuar se kanë vdekur edhe tre pacientë me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.

Tutje njoftohet se janë 47 raste të reja dhe 113 të shëruar.

Raste aktive në vend janë 1572.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 17 raste, komuna Gjilan 9 raste, komuna Istog 5 raste, komuna Kamenicë 4 raste, komuna Fushë Kosovë 3 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Ferizaj, Lipjan, Obiliq, Pejë, Podujevë, Suharekë dhe Vushtrri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.