fbpx

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, në total 106

Në Kosovë janë shënuar edhe 12 raste të reja me koronavirus.Kjo u bë e ditur në njoftimin e IKSHPK-së.
Nga testimi i 69 mostrave të marra nga rastet në terren dhe nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive, 12 prej tyre kanë rezultuar pozitiveRastet pozitive janë raste kontakti, 5 prej të cilëve janë me vendbanim në Malishevë, 3 me vendbanim në Fushë Kosovë, 2 me vendbanim në Prishtinë, 1 me vendbanim në Mitrovicë dhe 1 në Kamenicë, thonë mes tjerash në IKSHPK.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.