Ballina / Galeria / 10 vendet që duhet t’i vizitoni

10 vendet që duhet t’i vizitoni

E ndërsa vera po afron, të gjithë fillojmë të mendojmë për pushimet. Nëse ende jeni të pavendosur dhe nuk e keni gjetur destinacionin e kësaj vere, më poshtë vjen një listë nga “Trip Advisor”, bazuar nga miliona komente të njerëzve nga e gjithë bota.

Bali, Indonezi, zë vendin e parë, e ndjekur nga destinacione të tilla si Londër, Paris, Nju Jorku, etj.

Padyshim dëshira për të vizituar vende të reja e për të pasur çfarë të tregoni nga pushimet tuaja është e madhe, por ajo që mbase të gjithë i step është kostoja e tyre monetare.

Kjo nuk është marrë parasysh dhe në listën e mëposhtme, por ju këshillojmë që asgjë të mos e shihni si të pamundur. Mbase këto vende do jenë dhe destinacioni juaj i 2017-s!

Bali , Indonezi

 

Londër, Britani e Madhe

 

Paris, France

 

Romë, Itali

 

Nju Jork, ShBA

 

Kretë, Greqi

 

Barcelonë, Spanjë

 

Kamboxhia

 

Pragë, Çeki

 

Tajlandë

 

Provo po ashtu

qyteti romantik

25 qytetet më ikonike të Evropës për t’i eksploruar

Në shekullin e 16-të, aristokratët trendi dhe të rinj u nisën në një turne për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.