Saturday , 1 November 2014
INFO GLOBI
Home > LAJME > Kosovë > LDK shpalli kandidatët për 11 komuna
LDK shpalli kandidatët për 11 komuna

LDK shpalli kandidatët për 11 komuna

Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë publike emrat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet e 3 nëntorit në disa komuna.

 

ldk_2013Edhe në këtë listë mungon emri i kandidatit që do të garoj për kryeqendrën e Prishtinës.

LDK pas konsultimeve me degët përkatëse, shpalli kandidatët për kryetarë të këtyre komunave:

Deçan, Blerim Bajraktari, nënkryetar i Degës dhe asambleist;

Suharekë, Sali Asllanaj, kryetar i Degës dhe deputet në Kuvendin e Kosovës;

Skënderaj, Cen Behrami, kryetar i Degës;

Malishevë, Sali Morina, kryetar i Degës dhe deputet në Kuvendin e Kosovës;

Gllogovc, Izet Avdyli, kryetar i Degës;

Shtime, Fatmir Zymberi, kryetar i Degës

Junik, Zenun Shala, anëtar i kryesisë, afarist i njohur;

Shtërpcë, Hamdi Haliti, kryetar i Degës;

Hani i Elezit, Zylbehar Hasallari, kryetar i Degës;

Kllokot, Hasan Rashiti, kryetar i Degës;

Zubin-Potok, Çerkin Veseli, kryetar i Degës.

Këta kandidatët kanë marrë paraprakisht përkrahjen e degëve të tyre, si dhe të Kryesisë qendrore të LDK-së./InfoGlobi/D.M.

Komento Ketu

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top
brazzers denildiginde aklimiza gelen ilk sitelerden bir tanesi olan Zindia.net, harika bir site olmakla birlikte en guzel porn videolari barindiran muhtesem lezbiyen porno siteleri arasinda yer almaktadir. Ayrica zindia.net sitesi de bir bakima turkiye'de buyuk bir rokettube sektoru acmistir kendine ve turbanli porno izletme konusunda en guzel sitelerden bir tanesi olmustur. En begenilen brazzers,naughtyamerica,bangbros pornolarini yayinlayan sitemiz guzel bir yer tutmaktadir sektorde. xhamster pornolar acilmiyorsa eger acabiliriz. Ayrica bir diger sitelerimizden de mobil porno ve liseli porno izleyebilirsiniz. liseli porno xnxx pornhub