Saturday , 1 November 2014
INFO GLOBI
Home > LAJME > Kosovë > Ku duhet të votoni?

Ku duhet të votoni?

Të gjithë personat mbi moshën 18 vjeçare që për herë të parë kanë të drejtë vote, mirëpo nuk e dijnë se në cilën qendër të votimit kanë të drejtë të votojnë, këtë mund ta bëjnë duke klikuar në linkun Ku duhet me votu.

vota_3Në atë link duke shkruar numrin personal, emrin, mbiemrin dhe datën e lindjes, mund ta gjeni se cila është qendra juaj e votimit.

Përveç numrit së qendrës së votimit aty shfaqet edhe adresa me google map.

Ndërsa të gjithë personat që nuk janë të kënaqur me qendrën e tyre të votimit dhe dëshirojnë të ndërrojnë qendrën brenda komunës duhet plotësuar formularin për “Ndërrim të Qendrës së Votimit” me ndihmën e Zyrtarit Ekzekutiv të KKZ-së suaj lokale.
”Kjo vlen vetëm nëse ndërroni qendrën e votimit brenda komunës së njëjtë. Ndërrimi i qendrës së votimit mund të bëhet nga 06 gushti deri më 24 shtator 2013 në zyrat e Komisionit Komunal Zgjedhor, në komunë tuaj” njoftojnë zyrtarët e KQZ-së.

Nëse keni ndërruar vendbanimin dhe dëshironi të votoni në një qendër votimi në ndonjë komunë tjetër, ju duhet  ta informoni QKRC (Qendrën Komunale të Regjistrimit Civil) për ndryshimin e adresës suaj. Pas ripërtrirjes së adresës në Regjistrin Civil, ndryshimi do të pasqyrohet edhe në Listën e Votuesve./infoGLOBI/F.H

Komento Ketu

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top
brazzers denildiginde aklimiza gelen ilk sitelerden bir tanesi olan Zindia.net, harika bir site olmakla birlikte en guzel porn videolari barindiran muhtesem lezbiyen porno siteleri arasinda yer almaktadir. Ayrica zindia.net sitesi de bir bakima turkiye'de buyuk bir rokettube sektoru acmistir kendine ve turbanli porno izletme konusunda en guzel sitelerden bir tanesi olmustur. En begenilen brazzers,naughtyamerica,bangbros pornolarini yayinlayan sitemiz guzel bir yer tutmaktadir sektorde. xhamster pornolar acilmiyorsa eger acabiliriz. Ayrica bir diger sitelerimizden de mobil porno ve liseli porno izleyebilirsiniz. liseli porno xnxx pornhub