January 27, 2015 1:59 am
brazzers denildiginde aklimiza gelen ilk sitelerden bir tanesi olan exeporn.com, harika bir site olmakla birlikte en guzel porn videolari barindiran muhtesem lezbiyen porno siteleri arasinda yer almaktadir. Ayrica exeporn.com sitesi de bir bakima turkiye'de buyuk bir rokettube sektoru acmistir kendine ve turbanli porno izletme konusunda en guzel sitelerden bir tanesi olmustur. En begenilen brazzers,naughtyamerica,bangbros pornolarini yayinlayan sitemiz guzel bir yer tutmaktadir sektorde. xhamster pornolar acilmiyorsa eger acabiliriz. Ayrica bir diger sitelerimizden de mobil porno ve liseli porno izleyebilirsiniz. pornolar porno italiano
Këngëtaret dhe politika

Këngëtaret dhe politika

Shfrytëzojnë zërin, pamjen e jashtme dhe popullaritetin si trampolinë për tu hedhur në politikë apo e shohin atë si një element ekstra për të rritur famën. Gjithnjë e më shumë këngëtarët kanë nisur të angazhohen dhe të marrin pjesë në aktivitete të ndryshme politike, duke e nisur fillimisht si këngëtarë në mitingje partiake. 

 

bleona_greta_soniËshtë ky trendi i ri i këngëtarëve në mbarë botën që po preferohet edhe nga artistët në vendin tonë, kryesisht këngëtaret femra.

Rosela Gjylbegu
, këngëtarja me disa vite eksperiencë mbi supe, prej disa vitesh është punonjëse e administratës në kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë. Paralelisht me këngët dhe nxjerrjen e albumeve në tregun muzikor, Rosela shihet shpesh edhe në aktivitetet e Partisë Demokratike.

Një tjetër këngëtare është simpatizante dhe aktiviste e kësaj force politike. Prej më shumë se 3 vitesh, Ciljeta Xhilaga është pjesë e Këshillit Kombëtar të PD-së.

Emri më i ri i artistëve në skenën politike të vendit është Greta Koçi. Kryetarja e Forumit Rinor të PD-së, së fundmi edhe drejtoreshë sektori në Ministrinë e Brendshme, transmeton top channel.

Të tjera këngëtare si Bleona Qerreti dhe Soni Malaj prej shumë kohësh janë pjesë e aktiviteteve të organizuara nga Partia Demokratike, prania e të cilave u pa edhe në Konventën e Gruas së kësaj partie.

Gjatë javëve të fundit, në sitet e ndryshme të lajmeve rozë u fol për një emërim të mundshëm të këngëtares Anjeza Shahini si specialiste në Drejtorinë e Librit në Ministrinë e Kulturës.

Në kampin socialist, prania e këngëtareve në politikë nuk është kaq e madhe. Në grevën e urisë që Partia Socialiste organizoi tre vite më parë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, këngëtarja Elsa Lila udhëtoi nga Italia, ku jeton prej shumë vitesh, për të qenë pjesë e grevës.

Ditët e fundit u fol edhe për këngëtaren Besa Kokëdhima si kandidate e mundshme për deputete e PS-së.

Edhe përtej kufijve këngëtarët shqiptarë nuk rrinë dot larg politikës. Kosovarja Adelina Ismajli do të këndojë në përvjetorin e 23-të të themelimit të Forumit të Gruas të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Adelina njihet si mbështetëse e presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Shkruaj/komento

E - maili juaj nuk do të publikohet

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>