February 27, 2015 8:27 am
Home / LAJME / Kosovë / Ambasadorja amerikane shpalon lëndimin
jacobson_dora

Ambasadorja amerikane shpalon lëndimin

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Prishtinë, Tracey Jacobson, ka publikuar një foto  ku shihet me gërvishtje në dorën e djathtë një ditë pas protestave të VV-së.

jacobson_dora“Po e përshtat lëndimin tim me fustanin”, ka shkruar Jacobson në Twitter, pa e cekur se ku dhe si u lëndua. Në pyetjen e një miku në Twitter ‘a është ky lëndim i marrë dje gjatë protestave të Vetëvendosjes’ ambasadorja nuk ka dhënë përgjigje.

Në “Vetëvendosje” insistojnë se askush nga ta nuk e ka prekur përfaqësuesen e SHBA-së, por Ministri i Jashtëm, Hoxhaj ka konfirmuar se Departamenti Amerikan i Shtetit, e ka ftuar ambasadorin Ismaili për t’ia tërhequr vërejtjen për mosofrimin e kushteve të mjaftueshme të sigurisë për ambasadoren Jacobson.
Përndryshe ambasadorja ishte e ftuar që të përcjell seancën në të cilën është ratifikuar marrëveshja Kosovë- Serbi./infoGLOBI/

support_b_468_60

Lexo edhe këte

kerry daciq

Kerry: Serbia po merr rol gjithnjë e më të madh

Uashington. – Sekretari amerikan i shtetit John Kerry është takuar me shefin serb të diplomacisë ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>